Didinkime savo sprendimų kokybę tausodami savo pajėgumą juos priimti.

Didžioji dalis mūsų sėkmės, laimės, sveikatos, gerovės ir viso kito ko siekiame priklauso nuo mūsų sprendimų. Natūralu, kad kiekvienas turime būti susirūpinęs kaip priimti juos kuo geresnius. Šioje srityje yra daug metodų, kurie pataria kaip naudojant indukciją, dedukciją, analitiką, intuiciją, kitas technikas juos priimti geresnius priklausomai nuo situacijos apibrėžtumo ir sudėtingumo.

Manau, kad visų pirma reikia turėti kuo daugiau loginio, emocinio pajėgumo daryti sprendimus, tada taikyti įvairius metodus. Laikoma, kad vidutinis žmogus per dieną kokybiškai gali padaryti apie 70 sprendimų, t.y. sąmoningai įsigilinti į situaciją ir valingai padaryti sprendimą.

Todėl būdas turėti daugiau sprendimų darymo pajėgumo labai paprastas – automatizuoti tuos sprendimus, kurie nėra svarbūs, kad visi tie apie 70 sprendimų būtų ten, kur jų priėmimas duoda mums didžiausią naudą. Čia labai svarbu atkreipti dėmesį, kad priklausomai nuo jūsų siekių yra didelis skirtumas kuriuos sprendimus automatizuoti.

Pavyzdžiui, jūs esate vadovas, kuriam labai svarbu darbinė sėkmė. Tada darbinę dieną racionaliausia pradėti nuo standartinės rutinos, kur jūsų pusryčiai (pvz. skirtingi dribsniai) sudėlioti iš eilės ir jums nereikia spręsti ką valgysite, jūsų marškiniai, kaklaraiščiai sukabinti iš eilės ir jums nereikia spręsti ką rengtis, jūsų šio mėnesio kostiumas apspręstas ir jūs nešvaistote pajėgumo apsispręsti kuris šiandien tinkamiausias, ir tai apima visus kitus galimus automatizuoti elementus – kelionės maršrutą, parkavimo vietą, parkavimas automobilio priekiu ar galu ir t.t. Mes nepastebime kiek daug kartų mes priimame individualizuotai sprendimus, kur tai visai nenaudinga, taip prarasdami pajėgumą, kur jo reikia iš tikrųjų. Jeigu jūs esate drabužių modelis, kuriam svarbu atrodyti be priekaištų, jūsų rytas automatizavimo vietos tikrai skirsis.

Ar tai nepaverčia mūsų robotais? Ar netrukdo džiaugtis kiekviena gyvenimo akimirka? Ar tai būtinai daro gyvenimą monotonišką ir nuspėjamą? Be abejo ne, mes galime turėti 5 maršrutus į darbą ir juos rinktis mesdami monetą. Esu įsitikinęs, kad automatiniai sprendimai leidžia džiaugtis kiekviena akimirka, jie tiesiog nesueikvoja mūsų energijos ten, kur nenorime, kad ją visą investuotume kur norime. Priimti sprendimams dėl didelio projekto, vaikų mokyklos, atostogų planų, siurprizo antrajai pusei.

Didinkime savo sprendimų kokybę tausodami savo pajėgumą juos priimti. Galų gale šis metodas ir turi kelti prieštaringus jausmus, dažnai naudinga naujovė pradžioje atrodo lengva beprotybė :). Nereikalingas energijos švaistymas nesvarbiems sprendimams yra kaip ROI mažinimas pagal investicijų teoriją ar švaistymo didinimas pagal LEAN, negebėjimas išmesti nereikalingų žingsnių iš kritinio kelio pagal projektų valdymo metodikas. Padarykime pokyčius jau šiandien!